Státní tiskárna cenin může začít s výrobou nových pásků na lihoviny. Ve sbírce zákonů totiž vyšla nová vyhláška ministerstva financí, která má s pomocí nových kolků vrátit více než dvacetiprocentní tvrdý alkohol zpět na pulty obchodů a do restaurací.

V současné chvíli platí nařízení ministra zdravotnictví Leoše Hegera, které před týdnem zavedlo v České republice v souvislosti s otravami metylalkoholem zákaz a rozlévání tvrdého alkoholu. Od čtvrtečního večera platí i zákaz vývozu destilátů z Česka.

Producenti lihovin jsou zákazem zklamáni. "Zákaz pro moji značku, kterou zastupuji - tedy becherovku, je devastující," uvedl generální ředitel společnosti Jan Becher - Karlovarská becherovka Anthony Schofield.

Nové kolky navíc podle nich situaci s černým trhem nevyřeší. Navrhují proto, aby stát zakázal prodej výrobků značek, v nichž byl metylalkohol nalezen.

"Lahve našich členů jsou vybaveny číslem šarže, takzvaným LOT kódem, podle něhož lze jasně určit odkud lahev pochází i z jakých surovin byla vyrobena. Dohledatelnost výrobku je tedy v našem případě možná už nyní," poznamenal Darebník.

Unie proto navrhuje zrušit zákaz prodeje dohledatelných výrobků.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.