Největším lákadlem 12. ročníku Dnů NATO je bezesporu účast dvou bombardérů B-52. "Je to poprvé, kdy americké letectvo vyslalo na akci v tomto regionu dva tyto stroje," raduje se Zbyněk Palavčík ze sdružení Jagello 2000, které akci organizuje.

Jeden bombardér se předvede ve statické ukázce, zatímco druhý dokonce v letové. Ta bude trvat 15 minut a nabídne vzlet, simulovaný taktický manévr, průlet na nízké rychlosti pro možnost focení a přistání s brzdícím padákem.

"Účast na Dnech NATO je pro nás prioritou, jíž chceme vzdát poctu spojencům v České republice a ve střední Evropě," prohlásil plukovník Joe Jones, zástupce velitele 307. bombardovacího křídla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.