Od jara by mělo být v Česku dostupné takzvané lékařské konopí. Pro pacienty trpící chorobami, jako je roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc či některé druhy rakoviny, to znamená, že se budou moci zcela legálně léčit či alespoň tlumit příznaky svých nemocí pomocí marihuany.

Pokud bude příslušná novela zákona o léčivech schválena, zařadí se Česká republika k zemím jako je Nizozemsko, Kanada či Izrael, jejichž právní řád něco takového umožňuje. "A právě izraelským systémem bychom se měli inspirovat," soudí Pavel Smutný, prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory a společník advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný a spol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.