Firma Carlogic Tomáše Křepely byla letitým zákazníkem společnosti FROS ZPS. Do jejího skladu v Opavě vždy přivezla metanol a další látky ke smíchání, a obaly, do kterých se pak směs nalila.

A pak si zase všechno odvezla.

O tom, že poslední várka patrně neskončila v ostřikovačích osobních aut, kam byl metanol určený, ale v barelech pro černý trh s alkoholem, majitelé FROS ZPS údajně neměli ani tušení.

"Co v tom je, jaká je receptura, my nevíme. Všechno si připravovali oni. My k tomu používáme akorát destilovanou vodu," říká v rozhovoru pro IHNED.cz spolumajitel společnosti FROS ZPS Eduard Fládr.

O tom, že v metanolové kauze, kvůli níž přišlo o život už pětadvacet lidí, figurují, se dozvěděli, když jim policisté vtrhli do skladu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.