Pražská senátorka za ODS Daniela Filipiová, která se při říjnových volbách chystá svou politickou funkci obhájit, se za své šestileté působení v horní komoře parlamentu zúčastnila pouze jedné třetiny důležitých hlasování.

Z dalších senátorů, kteří v říjnu rovněž kandidují, ji následují ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a bývalý vicepremiíér a lidovec Jiří Čunek. Ti scházeli na více než polovině klíčových jednání Senátu.

Zajímavá data sestavilo před senátními a krajskými volbami sdružení KohoVolit.eu, které dlouhodobě monitoruje dění v českém parlamentu. Podle jeho žebříčku patří mezi senátory s nízkou účastí i další bývalý ministr a současný hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas z ČSSD.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.