Nový šéf pražských magistrátních památkářů, bez kterého se v historickém centru města nepostaví ani lavička, je z Pardubic.

Sázka na Jiřího Skalického vyvolává u některých odborníků jisté rozpaky. Podle úředníků ale neznalost pražských poměrů může být pro Skalického naopak výhodou. "Tlak různých lobbistů a developerů alespoň nebude tak silný," domnívá se radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09).

Úterním jmenováním Skalického ale "pražská památková rošáda" nekončí. Radní totiž odvolali ředitelku Pražské informační služby (PIS) Lucii Ramnebornovou. Tato příspěvková organizace mimo jiné propaguje město u zahraničních turistů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.