Karlovarská policie odhalila síť distributorů pálenky s metanolem. V Karlovarském kraji a na Moravě zatkla celkem pět lidí. Podle policie byli napojeni na distributora z Moravy. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Andrea Kávová. Na otravu metanolem již v Česku zemřelo 26 lidí.

Podle Kávové už během noci ze středy na čtvrtek byli zadrženi první distributoři, u kterých bylo zajištěno množství lahví tohoto závadného alkoholu. Policisté zatkli jednašedesátiletého muže z Karlových Varů, kde při domovní prohlídce zajistili 47 litrů, a padesátiletou ženu, která měla ve svém skladu přes 100 litrů alkoholu.

Ve většině případů se jednalo o domácí pálenku, a to především meruňkovici, která byla distribuována v neoznačených lahvích od vína.

Stopy do Mikulova

"Stopy ale vedly policisty stále dál, až do Mikulova, kde zadrželi ve spolupráci s tamními policisty muže, u něhož při domovní prohlídce našli 160 litrů alkoholu," uvedla mluvčí. Další dva muže zadrželi policisté v Hranicích na Moravě a ve Zlíně. "Zde policisté přišli na stopu, odkud byl veškerý alkohol dodáván, a narazili na muže, u něhož již působil tým Metyl," popsala mluvčí.

Karlovarským policistům se tak ve spolupráci s policisty z Brna, Břeclavi a Olomouce podařilo rozbít distribuční síť a zajistit 360 litrů alkoholu. U pěti zadržených osob je podezření pro ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, za což jim hrozí trest šest měsíců odnětí svobody.

V Karlovarském kraji leží v současné době v sokolovské nemocnici tři lidé, u nichž testy prokázaly otravu metanolem. Jejich zdravotní stav je ale dobrý a neměli by mít trvalé následky.

Související