Na začátku rodinného byznysu Františka Kocha byla zanedbaná sbírka vojenské techniky, která chátrala v barrandovských ateliérech. Převzal ji a postupně opravil. Po dvaceti letech se on a jeho přátelé starají o téměř dvě stovky pojízdných exponátů, včetně tanků.

"My jsme srdcaři. Nakupujeme, ale neprodáváme," říká Koch, který nezakrývá, že dokázal vydělat peníze. Skončily však zpátky ve sbírce.

Jak funguje váš byznysmodel? Z výdělků za filmování živíte muzeum?

Ano, udržujeme 182 kusů techniky a zároveň nakupujeme další.

Jste rodinná "firma"?

Pracujeme se synem. S marketingem nám pomáhá dcera, o občerstvení a suvenýry se stará manželka. Navíc se tady vytvořil klub vojenského muzea, který nám pomáhá. Ten má zhruba 70 lidí. Ti k nám dojíždějí z Chomutova, Sokolova, jižní Moravy či západních Čech. Objeví se jednou za čtrnáct dní. Přes den se starají o techniku, večer posedí u ohně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.