Sto dní hájení pro Jiřího Mánka skončilo. Nový šéf Národního parku Šumava má vizi, jak hory změnit. Pokud se jeho představy naplní, tak by Šumava s podhůřím mohla přilákat nové turisty a ožít. A tak oživit i ekonomiku Plzeňského kraje.

"Podle mého názoru má Šumava potenciál kolem 2,5 milionu návštěvníků ročně. Na začátku minulého desetiletí jezdily na Šumavu dva miliony turistů. Teď je to asi jeden a půl milionu lidí," říká Mánek. Uvědomuje si, že to nejlepší z šumavské přírody musí ukázat. A zároveň chránit. Proto by turisty mohly do divočiny už brzy začít vozit elektrické vláčky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.