Soudkyně z Obvodního soudu pro Prahu 2 Daniela Reifová, která kvůli podplácení poslala do vazby exnáměstka ministra práce, neskrývala překvapení. A stejně tak její kolegyně - místopředsedkyně soudu a jeho mluvčí Monika Křikavová. "Vypadá to na ojedinělý způsob korupce," připustila ve středu Křikavová po verdiktu nad obviněným Vladimírem Šiškou.

Že je velmi neobvyklé, když mocný státní úředník nabízí firmě zakázku jako úplatek, a nikoli naopak, potvrdil i šéf protikorupční policie Tomáš Martinec: "Je to první případ tohoto charakteru, na který jsme narazili."

Nejde přitom o jediný překvapivý úplatkářský příběh, který letos sepsala česká politika. Ta naopak prokázala, jak pestrá a nečekaně tvarovaná může korupce být. A že cest, jak podvést stát, je celá řada.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.