Zatímco ve sněmovně ČSSD kritizuje vládu, když nechce zveřejnit plat jakéhokoliv svého úředníka, na krajské úrovni už sociální demokraté tak důslední nejsou.

HN oslovily hejtmanství v Česku, všechna ovládá ČSSD, a ptaly se na platy ředitelů krajských úřadů a poradců hejtmanů. Přesná čísla však poskytl pouze Jihočeský kraj. Většina dalších odmítla odpovědět s výmluvou na údajnou citlivost údajů.

"Informace o platu ředitele krajského úřadu, kterou po mně požadujete, je podle některých právních názorů tzv. ´citlivý údaj´. Já tuto informaci nemám a přiznám se, že mne nikdy ani nenapadlo ji po někom požadovat. Pokud bych hypoteticky tuto informaci měl, obávám se, že bych jejím případným sdělením třetí osobě překročil své kompetence, pokud bych ji sděloval bez souhlasu osoby, které se tato informace bezprostředně týká, tedy v tomto případě ředitele úřadu," odepsal v úřednickém stylu na žádost HN Jan Kostelecký z Odboru kanceláře hejtmana ve Zlínském kraji.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.