Tvrdý alkohol v Česku už nebude k dostání tak, jako dosud. Po sérii otrav metylalkoholem, který byl v lahvích s různými etiketami destilátů, ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) jasně říká:

Nechceme prodej alkoholu v automatech, ani ve stáncích. Přísnější by mohly být i postihy za nalévání alkoholu mladistvým.

"Je důležité, aby existoval kontakt mezi prodejcem a kupujícím, což v případě automatů není. Chceme, aby se alkohol nedostal k mladistvým," říká Heger.

Stejné je to s prodejem lihovin ve stáncích. Nicméně tady ministerstvo zdravotnictví připouští výjimku. Rozhodnout by o ní mohly obce, na jejichž území se pořádá nějaká akce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.