S volebními preferencemi jsem spokojený, říká krátce před krajskými volbami zakladatel TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek. O koalicích chce jeho strana po volbách jednat se všemi - kromě komunistů.

"Chci, aby vznikly koalice, které vyšachují kmotry ze hry," řekl.

HN: V posledních měsících jste se přestali špičkovat s Petrem Nečasem. To jste se začali mít rádi nebo už pro premiéra nejste tak vážný politický soupeř?

My jsme se vždycky měli rádi a nikdy jsme se nepřestali škádlit, protože co se škádlívá, to se rádo mívá.

HN: Tak je dobře, že se to urovnalo, když měl premiér ještě nedávno obavu o vaše duševní zdraví.

Tohle je mediální pohled. Vy velmi rádi akcentujete detaily a nesoustředíte se na to základní. Vždycky, ať už jsme se hádali, nebo ne, jsme měli vzájemně velký respekt zejména v oblasti veřejných rozpočtů, kde jsme vždycky oba dali přednost společné odpovědnosti. Koneckonců kdyby to tak nebylo, tak nemůžeme plnit finanční strategii a mít takový kredit na finančních trzích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.