Říkáme tomu Jiná mapa. Nezajímá nás korupce, politika, byrokrati, ale místní hybatelé, kteří svou energií rozčeří rybník a snaží se zdánlivě malými činy zlepšovat život ostatních - a inspirují další. Cukrářka, která peče ten nejlepší štrúdl v kraji. Poctivý podnikatel, díky jehož odvaze najde v regionu plném nezaměstnaných pár lidí dobrou práci. Nebo raper, jehož zásluhou se teenageři pouští do boje s korupcí.

Na českém venkově nacházíme lidi, po jejichž návštěvě má člověk pocit, že jeho dosavadní život stál za nic a že něco takového nikdy nedokáže. Třeba manžele, kované Pražáky, kteří ze dne na den vyměnili kancelář za dřinu v Českém ráji, aby postavili bez jakýchkoliv zkušeností roubenku. Nebo zahradníka, který z pole za vsí vytvořil park s rybníkem a za vydělané statisíce z podnikání koupí varhany do obecního kostela.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.