Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSU) se od roku 2002 do roku 2011 zvýšilo množství vytříděného odpadu domácností z 16 na 46 kilogramů na jednoho obyvatele. Množství tříděného odpadu je tedy třikrát vyšší než před deseti lety.

Celkové množství komunálního odpadu za rok 2011 jsou 3,4 tisíc tun. Každá domácnost vytřídila v průměru 13 procent odpadu.

Množství komunálního odpadu se ale zvýšilo. "Oproti předešlému roku je to nárůst o jedno procento," uvedl ředitel odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí ČSU Jiří Hrbek. Mezi odpad komunální patří odpad vyprodukovaný domácnostmi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.