Na turnaji série Masters v Šanghaji zatím nezaváhal ani Berdych, ani Štěpánek. Oba čeští tenisté si poradili v třísetových bitvách s americkými soupeři a v pátek si zahrají čtvrtfinále. Čtvrtý nasazený Berdych zdolal Sama Querreyho 6:2, 6:7, 6:4. Štěpánek porazil Johna Isnera 6:4, 6:7 a 6:3.

Berdychovi se doposud v Šanghaji nedařilo, vypadl třikrát po sobě v osmifinále. Tentokrát ale prokletí zlomil přes "povinné" třetí kolo přešel. Querrey celý zápas tvrdě servíroval, zaznamenal 17 es. Za stavu 2:2 Querrey nedal Berdychovi šanci a získal pět her v řadě. Druhý set už byl ale vyrovnaný. O postupu rozhodl až třetí set, ve kterém se Berdychovi podařilo sebrat soupeři první servis a vedení už nepustil.