Rozhovor mezi členy ochranky Václava Klause a operačním důstojníkem, v němž je zachycen útok na prezidenta v Chrastavě na Liberecku, byl s největší pravděpodobností podvrh.

K závěru dospěla Generální inspekce bezpečnostních sborů, která přepis rozhovoru uveřejněný televizí Nova prověřovala v souvislosti s tím, zda nedošlo k selhání policistů.

"Z šetření pracovníků vyplynulo, že radiokomunikace mezi členy ochrany prezidenta probíhala na uzavřeném kanále DIR, který nelze nelegálně odposlouchávat," seznámila se závěry mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Zároveň uvedla, že na zveřejněném záběru je zřetelně slyšet komunikace jednoho z členů ochranky, která však v přepisu záznamu chybí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.