Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se pochlubil svými talismany, které mu pomáhaly při kampani. Tu završil vítězstvím ODS v Plzeňském kraji. Slonem od voličky či historickou mincí od podporovatelky Medy Mládkové.

A nevyloučil, že mu tento úspěch může pomoci i k posílení pozice na blížícím se kongresu strany. Dokonce i k pozici předsedy strany.

Jste jediným lídrem ODS, který dovedl stranu v kraji k vítězství. Proč se to povedlo?
Chci moc poděkovat právě Medě Mládkové, která mi v kampani velmi pomohla, byla její výraznou tváří. Denně jezdila do Plzně, chodila na mítinky. Když jsem se stal lídrem kandidátky, ČSSD tady měla v průzkumech 30 procent a ODS 18. Nechci říct, že ten současný výsledek byl jen mojí zásluhou, ale musím říct, že určitý vliv jsem na něj měl.

To určitě. Dostal jste přes 40 procent preferenčních hlasů.
Tyhle volby jsem vnímal jako referendum o mně samém. Zda mám z politiky odejít a věnovat se jen Museu Kampa. Tento výsledek je pro mě potvrzením toho, že se mám ještě veřejně angažovat. Mám mandát od voličů a chci se věnovat Plzeňskému kraji. Během kampaně za mnou chodilo hodně lidí a děkovali mi, co všechno jsem udělal na ministerstvu spravedlnosti. Že jsem například učinil vše pro jmenování Lenky Bradáčové na Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.