"Je vidět, že je tu místo pro střed," reaguje na sobotní výsledky podnikatel Andrej Babiš, který není zklamán volebními výsledky ANO 2011.

Jak byste na stupnici od 1 do 10 ohodnotil výsledek hnutí ANO 2011 v těchto volbách?
Dopadlo to dobře, i když od některých kandidátů do Senátu jsem čekal víc. Například v Brně pan Vyzula měl výbornou kampaň. Myslím, že do toho investoval více peněz než paní Wagnerová, a přesto dopadl daleko za očekáváními. Voliči evidentně volili známá jména, zavedené značky a k urnám přišli tradiční voliči. Na stupnici bych zvolil střed, tedy asi pětku.

Kampaň ANO 2011 jste finančně podpořil z větší části z vlastních prostředků. O jakou šlo částku?
Kandidáti dostali peníze od hnutí ANO 2011, které mělo počáteční rozpočet 19 milionů korun. Já jsem do něj přispěl 13 miliony, ostatní peníze jsou od dárců. Jejich úplný seznam je na stránkách hnutí. Nelze určit, kolik mých peněz šlo přímo na kampaň, z rozpočtu se financují i platy zaměstnanců nebo pronájem kanceláří.

Jak jste kampaň prožíval osobně?
Prožíval jsem ji aktivně, protože jsem se účastnil setkání s voliči. Mítinky byly úspěšné, měli jsme největší účast ze všech. Když jsem dneska četl v novinách, že pan Nečas s panem Svobodou měli na náměstí Míru dvě stě lidí, tak my jsme tam měli čtyři sta.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.