Bývalý šéf Státního fondu pro životní prostředí Libor Michálek se proslavil jako bojovník proti korupci a i jako senátor prý hodlá zůstane nestraníkem. "Pokud se do Senátu dostanu, nevstoupím do žádné strany. Věřím v sílu argumentů," odpovídal Michálek v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Právě boj s korupcí má být v Senátu jeho doménou. Chce se třeba zasadit o zrušení akcií na doručitele. "Také chci navrhnout větší odpovědnost s hospodařením státního majetku. "Byl jsem svědkem toho, jak po zavedení této povinností u šéfů investičních společností došlo k razantnímu snížení krádeží," uvedl Michálek

Uvedl také, že pokud jde o církevní restituce, nejsou k dispozici podrobné analýzy o jejich dopadech, proto by se hlasování zdržel. Na otázku, zda by souhlasil se zvyšováním DPH, odpověděl jednoznačně: "Ne."

Duel se sociálním demokratem Stanislavem Křečkem jej čeká v pátek a sobotu. Favoritem volby je Michálek, který postoupil do druhého kola z prvního místa -dostal 24,31 procenta hlasů. Jeho soupeř obdržel 17,82 procent hlasů.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.