Když se minulý týden začaly v některých českých denících objevovat téměř prázdné inzertní strany s různými heslovitými vzkazy typu "Jde to i po dobrém", "Netolerovat zlo", "Chovej se líp, budeš šťastnější" a odkazem na webovou stránku vlnyevoluce.cz, zprvu téměř nikdo netušil, oč jde. Teď už je jasno. Podnikatel Karel Janeček rozjel novou aktivitu, která má mít dopad na celou společnost.

Zakladatel Nadačního fondu proti korupci odstartoval projekt nazvaný Vlny evoluce a jeho prostřednictvím chce v lidech vzbudit smysl pro odpovědnost a vyburcovat diskusi o morálních hodnotách.

„Jde mi o evoluci lidského myšlení. I víkendové krajské a senátní volby ukázaly, v jaké neuspokojivé situaci se naše společnost nachází. Byť to někomu může připadat naivní, rád bych to změnil, probudil lidi z apatie a vybídl k tomu, aby začali o svém životě více přemýšlet a diskutovat, klidně na sociálních sítích. To je základ, pak se můžeme posunout dále,“ řekl matematik Janeček oblečený v bílém triku s jasným vzkazem: „Když lidé vidí pozitivní příklad, postupně se přidají“.

Podle člena Janečkova týmu Boba Fliedra má nový projekt úplně opačné poslání než protikorupční fond. "Ten má bojovat proti něčemu negativnímu, kdežto Vlny evoluce mají vytvářet něco pozitivního," řekl Fliedr.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.