Po prohraných krajských volbách přitom vládní koalice začíná couvat a přichází s kompromisy, které mohou navržený plán hospodaření Česka v roce 2013 připravit o další desítky miliard korun – nemusí se například konat plánované zvýšení DPH. To může značným způsobem zkomplikovat dodržení stanoveného schodku 100 miliard.

Mezi diskutabilní výdajové položky rozpočtu patří i ty, s nimiž ministerstvo zahraničních věcí počítá na rekonstrukci ambasád.

Například na opravu zastupitelství v Paříži a bytů pro jeho zaměstnance poputuje téměř 25 milionů korun.

S dalšími pěti miliony se počítá na přípravu stavby ambasády v etiopské Addis Abebě – podle mluvčího ministerstva Víta Koláře na architektonickou soutěž a část projektové dokumentace.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.