Policie obvinila jednatele Likérky Drak z Chvalčova na Kroměřížsku Pavla Čanigu z ohrožování zdraví závadovými potravinami a podala návrh na vzetí do vazby. Za to, že se v lahvích likérky objevil metylalkohol, mu hrozí až osmileté vězení.

Hledaný Robert SedlaříkPo Robertu Sedlaříkovi, jednateli společnosti Verdana, která je výhradním distributorem likérky, je vyhlášeno celostátní pátrání.

"To pátrání je v rámci celé Evropy," řekl náměstek policejního prezidenta Václav Kučera s tím, že pravděpodobně i Sedlařík bude po zadržení obviněn. "Zatím ho ale chceme vyslechnout," doplnil.

Obviněných může být více

K obvinění Čanigy podle Kučery přispěly i prohlídky jiných prostor, kde policisté získali další důkazy.

Policie navíc nevylučuje, že se počet obviněných osob rozšíří.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.