Centrála pražské potrubní pošty v Jindřišské ulici vypadá jako zvláštní strojovna vystřižená z románů Julese Vernea. Podnikatel Zdeněk Dražil, který je v civilu IT specialistou, síť potrubní pošty před časem koupil a trubky a budíky z 19. století už brzy ožijí. Nejstarší dochovaná potrubní pošta na světě se stane velkou pražskou atrakci.

Vše vypukne naplno už v příštím roce. Obnovená potrubní linka povede z centrály v Jindřišské na Pražský hrad. „Je to poslední potrubní pošta na světě. Mluvil jsem se zástupci turistických agentur i CzechTourismu a jsou z toho nápadu nadšeni,“ popisuje Zdeněk Dražil. Oprava poškozené trasy ho vyjde na zhruba 5 milionů, pomoci mají i dotace a sponzoři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.