Bubeníček se pokouší rozbít dojem ortodoxního komunisty. "Ten obraz V. I. Lenina není můj,“ říká rezolutně muž, který do KSČ vstoupil v roce 1974. Komunista Bubeníček přiznává, že jeho straně výrazně pomohla politika vlády Petra Nečase.

HN: V listopadu 1989 jsme se jako studenti podíleli na protikomunistické revoluci v Ústí nad Labem. Byla i proti vám osobně, protože jste tehdy pracoval na OV KSČ. Opravdu nás nenapadlo, že tady budeme po 23 letech sedět proti vám jako budoucímu hejtmanovi. Jak to vnímáte vy?

V roce 1989 jsem byl mladší, tenkrát se celá situace vnímala jinak. Ale i tehdy jsem si myslel, že nějaké změny jsou potřeba. A myslím, že ti lidé, kteří byli tehdy na náměstích, nepočítali s tím, že se ekonomický systém v republice úplně otočí. Chtěli si zachovat své, ale udělat nějaké změny k lepšímu.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.