Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg zahájil prezidentskou kampaň a otevřeně se přitom hlásí k odkazu a politickému stylu Václava Havla. Česku chce vrátit respekt - doma i ve světě a fungovat jako maják v "bouřlivých dobách", které nás čekají. 

"Odhodlal jsem se k tomu po zralé úvaze. Pro tento úřad mám jedinečné politické zkušenosti z domova i ze zahraničí, pracoval jsem dva a půl roku na Hradě pro prezidenta Havla. Naučil jsem se tedy, co tento úřad obnáší a co znamená být prezidentem republiky," prohlásil Schwarzenberg při zahájení své prezidentské kampaně.

České republice chce současný ministr zahraničí vrátit respekt v Evropě a aktivně posílit vliv při rozhodování v EU. "Pojem EU jako superstát je mi cizí. Budu se zasazovat o Unii, která je pro občany, a ve které každý národ bude mít důstojné postavení," píše Schwarzenberg ve svém programovém prohlášení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.