V polovině září tvrdil olomoucký podnikatel Viktor Koláček serveru IHNED.cz, že jeho malá likérka VAPA Drink nemá s pančovaným alkoholem vůbec nic společného. A líčil, jak už jednou byl u soudu a musel vysvětlovat, že podvodníci padělali jeho etikety, prodávali nelegální alkohol a poškodili ho.

Jenže uplynul měsíc a Koláček je dalším obviněným v kauze otrav metylakoholem, která má od pátku už 30 obětí.

Osmatřicetiletého živnostníka policisté podezírají stejně jako jednatele chvalčovské Likérky Drak Pavla Čanigu z ohrožování závadnými potravinami. Hrozí jim oběma osmileté vězení.

"Ano, je to tak. Ale po dohodě s právníkem se k tomu teď nebudu vyjadřovat. Nezlobte se,“ řekl v pátek serveru IHNED.cz Viktor Koláček. "Je to celé zamotané. Někdo vypovídá, a přitom to, co říká, není vůbec pravda. Sám tomu nerozumím,“ dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.