V Praze 8 se ve druhém kole senátních voleb setkali Daniela Filipiová z ODS a za komunisty Jiří Dolejš. Ve druhém kole získala Filipiová zhruba třikrát více hlasů než před týden, Dolejš tak neměl šanci na úspěch. Senátorka ODS nakonec získala více než 62 procent hlasů. Dolejš tak do senátorského křesla neusedne.

Jak hodnotíte to, že se komunisté dostali do Senátu pouze v jednom volebním obvodu?

Především se potvrdilo to, že je obtížná soutěž s rovněž opoziční sociální demokracií. V některých obvodech to bylo vyrovnané. Naše naděje tady určitě je a nejsme outsideři.

Nemyslíte si, že se lidé zalekli toho, že by se komunisté takhle vrátili k moci?

Já to vnímám jako tah volebních štábů ODS, že na to vsadily. Jednoduše si myslím, že jejich oblíbená mobilizační kampaň by takto vypadala. A do jisté míry použili i moji nominaci do druhého kola. Myslím si, že je to signál o koaličním potenciálu. O osobnosti, která není úzce stranická, která se otevřela voličům jiných stran.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.