Zatímco v některých volebních obvodech už počáteční výsledky ukazovaly jasného favorita, v Litomeřicích bylo vše napjaté až do konečného sečtení. Voliči nakonec do Senátu poslali Hassana Meziana z ČSSD.

Kandidát sociálních demokratů se postavil proti Jitce Sachetové z KSČM. Hassan, původem ze syrského Damašku, nakonec získal více než 52 procent hlasů. Změnil tak výsledky prvního kola, v němž vyhrála komunistická kandidátka. A nevadilo ani, že na jeho češtině je stále patrné, že pochází z Blízkého východu.

V Litoměřicích jste získal těsnou většinu hlasů, jaké byly vaše první reakce?

Jsem rád, že jsem to získal. Považuji to za výsledek své celoživotní práce. A není to výsledek několika měsíců, které tvoří senátní kampaň, nebo něco podobného. Je to tím, že mě litoměřičtí spoluobčané znají, žiji v tomto městě 40 let. Znám lidi, jezdíval jsem se záchrankou, také jsem je léčil jako rehabilitační lékař a staral jsem se o jejich zdravotní stav. Jako politik jsem řešil i další problémy. Samozřejmě mě mrzí nízká volební účast, protože odrazila pasivitu lidí, kteří jsou rozčarováni současnou politikou. Lidé reagují pasivitou na to, co se děje v politice v současné době. To nemá obdoby.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.