Karta sociálních systémů, stěžejní změna v sociální reformě, přinese uživatelům spíše nevýhody. Budoucí držitelé se mohou připravit na běhání po úřadech práce, studování rozsáhlých návodů a postupů k užívání a hledání bankomatů České spořitelny. Sociální karty kritizují opozice, odbory i rada postižených, výhrady měl i ombudsman.

Přes karty mají putovat všechny příspěvky a dávky i podpory v nezaměstnanosti. Spadají sem rodičovské příspěvky, přídavek na dítě, na bydlení či podpora v nezaměstnanosti. Nejvíce potíží ale mohou sKarty přinést lidem se zdravotním postižením. Pro ně mají karty v budoucnu platit i jako průkazky pro handicapované.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.