Do Prahy míří v úterý zástupci jednoho z nejrespektovanějších světových vědeckých center, aby do svých řad přizvali české studenty i lidi z praxe. Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) pořádá na půdě Českého vysokého učení technického seminář, během kterého hodlá zájemcům nabídnout volná místa v ženevské centrále.

Se zájemci bude mluvit i Jan Bláha, který ve Švýcarsku pracuje už dva roky ve skupině zodpovědné za radiační ochranu. Do míst, kde vznikají zásadní objevy na poli částicové fyziky, se však poprvé podíval již před dvanácti lety, když na fakultě jaderného inženýrství sepisoval bakalářskou práci. "Najednou jsem v kantýně potkával lidi, jejichž jména jsem znal z přednášek a učebnic," vzpomíná na své první dojmy z multikulturního vědeckého prostředí čtyřiatřicetiletý Bláha.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.