Více než měsíc už ODS hledá únikovou cestu, jak zachovat současnou vládu premiéra Petra Nečase a neohrozit reformy. Zda se to podaří, rozhodne schůze sněmovny, která začíná odpoledne.

Kritici předsedy strany v čele s Petrem Tluchořem odmítají zvednout ruku pro takzvaný daňový balíček, který zvyšuje DPH ze 14 na 15 a z 20 na 21 procent. Zároveň odmítají zvýšit daň bohatým, byť kabinet počítá s tím, že by se jednalo o dočasný jev.

Svá slova podporují výsledky krajských a senátních voleb, v nichž ODS utrpěla debakl. "Je to proto, že se občanští demokraté odklonili od svého pravicového programu," tvrdí Tluchoř.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.