Poslanci ODS kolem Petra Tluchoře a poslanecký klub strany čekají další jednání na řešení takzvaného daňového balíčku, s nímž kabinet Petra Nečase spojil svou důvěru.

Rebelové v úterý opět odmítli daňový balíček podpořit, protože by jeho přijetím vzrostla DPH a daňová zátěž bohatých. "My nepotápíme tuto vládu. To premiér Nečas udělal hrubou chybu, že spojil s tímto špatným zákonem vládu svého kabinetu," opakuje stále dokola Tluchoř, kterému je vyčítáno, že hodlá ODS odstavit od moci.

Celé dění kolem daňového balíčku a vyjednávání v ODS jsme sledovali on-line ZDE

Ministerský předseda přitom přišel na jednání s kompromisem. Ten počítá se zvýšením DPH ze 14 na 15 procent v roce 2013 a zachování základní sazby 20 procent. Zároveň by se podle něj v roce 2013 měla zvýšit takzvaná solidární daň lidí, kteří mají nadprůměrný plat - tedy nad 100 tisíc korun.

"Pokud zvítězí zodpovědnost, vláda napadne. Pokud ale jde revoltujícím poslancům o mé svržení a přeskupení sil ve straně, dohodne se ODS jen velmi těžko," míní Nečas.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.