Nový rozpočet by sněmovna mohla stihnout schválit do konce roku. Myslí si to předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS).

Vláda byla nucena původní návrh stáhnout. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) má teď třicet dní na to, aby sestavil nový. Už avizoval, že bez škrtů se neobejde.

Jak velké škrty se dají u nového rozpočtu očekávat?

Bez balíčku bude výpadek v příjmech kolem sedmnácti miliard korun, ty peníze se musejí vzít jinde. A jediná šance, kde je vzít, jsou investice. Tedy například 250 milionů na novou budovu NKÚ, výdaje na dopravní infrastrukturu – to se bude muset omezit, protože už není moc kde brát.

Na příjmové straně je to hra vabank – můžeme počítat s tím, že bude růst, anebo bude pokles. Rozpočet musí být postaven na platných zákonech a na předpokládaných číslech, která se teď dají sestavit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.