Premiérou filmu Země česká, domov Tvůj!, v němž fotograf a režisér Adolf Zika předvede jeden den v České republice očima tisíce kamer, v úterý začal Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava.

Leitmotivem letošního šestnáctého ročníku je různost přístupů k dokumentárnímu filmu a zároveň přehlídka strategií, jimiž se v této mnohosti snaží tvůrci najít téma a skrze ně se ve společnosti i ve filmu "trefit do černého".

"Terč vyvolává vzpomínky na pouťové střelnice z dětství a hravě se ptá, co je pro každého středem a jak ostře jsme schopni jej vidět," vysvětluje ředitel festivalu Marek Hovorka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.