O hodinu déle si Češi kvůli posunu času přispí už tuto neděli. Změna času z letního na standardní nastane v noci ze soboty na neděli. V neděli ve tři hodiny ráno se tak čas posune na dvě hodiny.

Původně se změna času prováděla především kvůli úspoře elektrické energie, která by byla potřeba pro večerní osvětlení. Podle údajů Pražské energetiky je však úspora minimální, a to v rozsahu jednoho procenta. V letních měsících nemá letní čas na spotřebu elektrické energie žádný vliv, mimo jiné i kvůli narůstajícímu počtu klimatizací.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.