Letecké sklady české armády dostanou v nejbližších týdnech přírůstek. Ze Slovenska do nich přivezou dvojici motorů pro dopravní letoun L-410. Na oplátku zase poputují opačným směrem motory pro letoun Antonov slovenského letectva.

Na první pohled banální výměna v sobě skrývá jistý průlom – česká a slovenská armáda se začaly naplno zabývat otázkou, jak co nejvíce věcí sdílet společně a tím navzájem šetřit peníze.

Výměna náhradních dílů, které jedna strana nepotřebuje, ale druhé přijdou vhod, přinese milionové úspory. A další projekty mají následovat. „Jednáme o různých možnostech, ať už se týkají vojenského školství, výcviku nebo společných nákupů,“ říká náčelník českého generálního štábu Petr Pavel.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.