Do oslav stého výročí vzniku Československa zbývá sice ještě šest let, prezident Václav Klaus ve svém posledním projevu v rámci 28. října na Pražském hradě naznačil, že není samozřejmé, zda v té době budeme ještě republiku mít.

"Pokušení využít současných potíží v Evropě k radikální centralizaci kontinentu a k dalšímu oslabení suverenity historických evropských států – potíží, které by u bezchybně koncipovaného zavedení společné evropské měny v této podobě nevznikly – je veliké a už neskrývané," uvedl.

V pocitech Čechů podle něj v současné době převažuje zloba, závist, agresivita, pesimismus a malověrnost. Podle Klause bychom ale neměli dnešek pouze hanit, pomlouvat a shazovat.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.