Nejvyšší česká státní vyznamenání obdrželo dalších 22 osobností.

Prezident Václav Klaus předal Řád Bílého lva vojenské skupiny, Řád Tomáše Garrigua Masaryka, Medaili za hrdinství a Medaili za zásluhy při příležitosti oslav 94. výročí vzniku Československé republiky válečným veteránům, protikomunistickým bojovníkům, uznávaným odborníkům či sportovcům.

Mezi vyznamenanými je například pětadevadesátiletý brigádní generál Alexandr Beer, který bojoval u Sokolova, v Kyjevě a jako zástupce velitele tankového praporu se podílel na osvobození Ostravy a Prahy. Za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost převzal Řád Bílého lva vojenské skupiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.