Éra velkých zbrojních nákupů nekončí ani v době úspor. Ministerstvo obrany podle zjištění serveru IHNED.cz připravuje velký nákup radarů pro hlídaní vzdušného prostoru.

Dosavadní technika, která pochází z dob Varšavské smlouvy, prý dosluhuje. "Současné technice již uplynula technická životnost a je nezbytné provést její obnovu," vysvětluje mluvčí ministerstva Jiří Štábl.

Nákup se má rozběhnout již příští rok. Jeho cílem bude nahradit několik typů radarů, které jsou dnes rozesety na čtyřech vojenských letištích a dalších osmi stanovištích tak, aby pokryly území celé republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.