Praha podepsala s Inchebou dodatek ke smlouvě o pronájmu Výstaviště v Holešovicích. Incheba tak výstaviště opustí na konci roku 2014. V tiskové zprávě o tom dnes informoval radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09).

Město usilovalo o ukončení smlouvy řadu měsíců. Inchebě kvůli tomu odpustilo dluh ve výši 127,93 milionu korun, zároveň jí snížilo výši nájemného. Výstaviště chce v dalších letech spravovat Praha sama.

"Jsem rád, že se nám konečně podařilo s Inchebou domluvit na budoucím ukončení spolupráce. Jedině tak totiž můžeme s tímto zpustošeným místem něco udělat," uvedl radní. "Kdybychom smlouvu neukončili, anebo bychom šli do soudního sporu, velmi pravděpodobně by se na Výstavišti ještě dalších minimálně deset let nic nezměnilo," doplnil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.