Na majitele firmy Trade Fides Libora Hledíka čekalo v lednu 2006 překvapení: krátce poté, co ve svém bytě vyplatil milion korun úředníkovi ministerstva obrany, si pro něj přišla policie.

Podle detektivů šlo o úplatek, jenž měl zajistit, aby jeho firma nevypadla z přidělování armádních zakázek. Soud však Hledíka pro nedostatek důkazů očistil a nyní je jisté, že Trade Fides o přístup k armádním penězům nepřijde.

Ministerstvo obrany totiž rozhodlo, že firmě přidělí novou zakázku v hodnotě jedné miliardy korun – do roku 2019 bude vojákům zajišťovat ostrahu muničních skladů. "Koncem listopadu 2012 bude společnost Trade Fides vyzvána, aby předložila cenovou nabídku," potvrdil HN mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.