Na majitele firmy Trade Fides Libora Hledíka čekalo v lednu 2006 překvapení: krátce poté, co ve svém bytě vyplatil milion korun úředníkovi ministerstva obrany, si pro něj přišla policie.

Podle detektivů šlo o úplatek, jenž měl zajistit, aby jeho firma nevypadla z přidělování armádních zakázek. Soud však Hledíka pro nedostatek důkazů očistil a nyní je jisté, že Trade Fides o přístup k armádním penězům nepřijde.

Ministerstvo obrany totiž rozhodlo, že firmě přidělí novou zakázku v hodnotě jedné miliardy korun – do roku 2019 bude vojákům zajišťovat ostrahu muničních skladů. "Koncem listopadu 2012 bude společnost Trade Fides vyzvána, aby předložila cenovou nabídku," potvrdil HN mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.