O pražském primátorovi Bohuslavu Svobodovi se dlouho hovořilo jako o adeptovi na místopředsednické křeslo v ODS. Svoboda se však rozhodl nekandidovat, prý aby se mohl věnovat Praze. „Kandiduji do výkonné rady, což je dostatečně vlivné místo, a budu moci prospívat i Praze," tvrdí.

Svoboda zároveň pochválil předsedu ODS Petra Nečase za jeho projev, naopak řeč bývalého šéfa strany Mirka Topolánka prý obsahovala řadu nepřesností.

Na začátku kongresu zazněly projevy předsedy Petra Nečas i bývalého šéfa strany Mirka Topolánka. Předpokládám, že se ztotožňujete spíše s řečí premiéra Nečase.

Petr Nečas měl projev na něj velmi razatní, velmi konkrétní. Znovu mě přesvědčil o tom, že jeho snaha o to, aby ODS byla skutečně stranou nespojenou s podivnými podnikatelskými aktivitami, která se dokáže vyrovnat s korupčním prostředím, které se kolem ní pohybuje, že ta snaha je veliká. Dokáže uvažovat v rovině toho, že DPH, recese, to je zástupné. Lidé nás nemají rádi kvůli jiným věcem, to by se rozdělili na skupiny. Je to proto, že nemají důvěru k těm tvářím, mají je spojené s nejrůznějšími příběhy. Chceme-li být věrohodní, musíme zvolit nové tváře.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.