Kontroverzní stavba Krkonošského národního parku Labská bouda se dostala do rukou nového majitele. Koncem srpna ji podnikatel Martin Pumr prodal kyperské společnosti Salvario Holdings Limited. Kdo je jejím skutečným vlastníkem, ale všichni tají.

"Mluví česky, ale rozhodně to není nikdo, kdo plní stránky novin," poznamenala tajuplně advokátka Klára Sovová, která kyperskou firmu u původního majitele boudy Martina Pumra zastupovala.

Její jméno přitom figuruje i v pražské společnosti AEZZ, která už v Krkonoších provozuje Luční boudu. Druhý hotel v 1. zóně národního parku - Labskou boudu - nyní dostala do dvacetiletého pronájmu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.