Bývalý ministr školství za VV a nyní nezařazený poslanec Josef Dobeš dává přednost Petru Nečasovi před Petrem Tluchořem. Tak vysvětlil své rozhodnutí, proč podpoří vládní daňový balíček, s nímž kabinet spojil důvěru. Poslanci ho mají projednávat ve středu.

Pokud vláda padne, podpoří rozpuštění sněmovny.

"Zažil jsem dobu, kdy Petr Tluchoř rozkládal vládu za podpory Kristýny Kočí. Tady nejde o 14- či 15procentní DPH, ale o zákulisní boj, ve kterém Petru Tluchořovi rozhodně pomáhat nebudu," řekl Dobeš, který po odchodu z vlády vystoupil z Věcí veřejných.

Tluchoře navíc označil za kvartálního pučistu. "Jako psycholog znám termín kvartální piják, kdy se člověk po určité době prostě musí napít, v případě Petra Tluchoře jde o kvartálního pučistu. V momentě, kdy má absenci puče, musí nějaký vyvolat," dodal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.