Novému poslanci ODS Romanu Pekárkovi se možná prodloužila lhůta, kterou stráví na svobodě. Poté, co bývalý kolínský místostarosta, který byl kvůli přijetí milionového úplatku nepravomocně odsouzen k šestiletému vězení, přijal ve středu ráno jako náhradník poslanecký mandát, se jeho případ "zadrhne".

Vrchní soud v Praze, který chtěl o odvolání v kauze rozhodnout 18. prosince, neví, zda si může "dovolit" poslance k líčení pozvat. Anebo zda mu to musí nejprve povolit sněmovna.

"Ten případ už je u nás několik měsíců, pokud vím, byl kvůli omluvě advokáta odročen. Teď je projednávání stanoveno na 18. prosince," potvrdil IHNED.cz mluvčí pražského Vrchního soudu Jan Fořt. Zároveň připustil, že s největší pravděpodobností - právě kvůli poslaneckému mandátu - se líčení ten den konat nebude.

"Až dostaneme oficiální zprávu, že se obžalovaný stal skutečně poslancem, budeme řešit, jestli jej musí sněmovna nejprve ke stíhání vydat, nebo ne. Pokud ano, požádáme o jeho vydání," doplnil Fořt. Podle jeho odhadů je nepravděpodobné, že se vše stihne do měsíce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.