Ministerstvo kultury poprvé zveřejnilo příklady budov, které se na základě přijatého zákona o církevních restitucích nebudou vracet, ale stát za ně zaplatí. Příklady majetku, který je zahrnutý ve finanční náhradě 59 miliard korun, uvádí ve čtvrtek ministerstvo kultury na svém webu.

Jde třeba o pražskou nemocnici Na Františku, nemocnici ve Valticích, kterou vlastní město, nebo tamní Střední odbornou školu vinařskou, jež patří Jihomoravskému kraji.

Finanční náhrada se bude vyplácet za majetek patřící obcím, krajům, soukromým osobám i firmám nebo státním institucím mimo Pozemkový fond a Lesy ČR. Náhrada se vypočítala tak, že se od celkové hodnoty původního církevního majetku vyčísleného na 134 miliardy odečetla hodnota původního církevního majetku, který může vydat Pozemkový fond a Lesy ČR (75 miliard korun).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.