Ústav organické chemie a biochemie chce navázat na úspěchy patentů profesora Antonína Holého. Pod vedením nového ředitele Zdeňka Hostomského proto zakládá skupiny cíleného výzkumu, které by měly co nejrychleji dokázat, zda některá ze slibných látek objevených v rámci základního výzkumu, mohou vést až k objevu nového léku.

"Je tady například skupina neurosteroidů. To jsou velmi zajímavé látky, které mohou mít využití v kontrole určitých typů bolesti a to je oblast, o niž je velký zájem. A naší snahu je vyvinout látku, která by se mohla stát léčivem,“ řekl Hostomský týdeníku Ekonom ve vůbec prvním rozhovoru, který poskytl českým médiím.

„Zabýváme se i modifikovanými peptidy ovlivňujícími základní metabolismus, což jsou látky které by mohly vést k léčbě obezity,“ dodává Hostomský.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.