Na Moravě ve čtvrtek zemřel další člověk na otravu metylalkoholem. Ve Sněmovně to při interpelacích oznámil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Otrávený podle něj zemřel v nemocnici. Alkohol popíjel doma z neokolkovaných lahví. Bližší informace nesdělil.

"Dnes jsem dostal avízo, že zemřel na Moravě další člověk, který byl přivezen dnes a měl obrovskou koncentraci metanolu v sobě. Pil z lahví, které se našly v rodině," uvedl ministr. Neměly kolky ani jakéhokoliv jiné označení.

V České republice tak má metanol podle dostupných informací 32 obětí. Desítky lidí byly kvůli otravě závadným alkoholem hospitalizovány. Někteří přeživší budou mít doživotní následky, zejména poškozený zrak. Naposledy pacienta s otravou metylalkoholem přijala ostravská městská nemocnice 1. listopadu, jeho stav byl stabilizovaný.

Lahve s metanolem se na konci října našly v Ústeckém kraji a na Domažlicku při kontrolách Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Kontrolovat všechny podezřelé lahve alkoholu hygienici začali poté, co se v září metylalkoholem otrávili první lidé.

Kvůli trestné činnosti spojenou s metylalkoholem bylo zadrženo několik desítek lidí především z Moravskoslezského kraje, obviněni jsou i jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga a jednatel distribuční společnosti Verdana Robert Sedlařík.
Toho Okresní soud ve Zlíně poslal do vazby, stejně jako Radka Březinu, který podle médií za celou Likérkou Drak stojí.

Související