Roman Vido se na brněnské Masarykově univerzitě věnuje mimo jiné sociologii náboženství. Dění kolem majetkového vyrovnání proto bedlivě sleduje.

Podle něj to je šance, aby si do budoucna církve vylepšily své postavení ve společnosti, třeba tím, že budou investovat do škol. Jak totiž dodává - peníze není to, co církve trápí nejvíc, to je hlavně jejich obraz a image.

HN: Jsou restituce pro církve v Česku opravdu dobrá zpráva?

Dopad bude různý na různé církve, protože některé toho majetku mnoho nedostanou. Tím, že řada církevních představitelů ale vyrovnání podporovala a vyjadřovala se k němu pozitivně, tak to pro ně je dobrá zpráva. Ačkoli s sebou nese některé problémy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.